Haber

Çankaya Belediyesi’nden İstihdam İçin Kalıcı Adımlar

Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi işbirlikleri ile işsizliği analiz ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Arabica Coffee işbirliği ile istihdam garantili “Pastacılık Eğitimi” başladı.

Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi, farklı dönemlerde açtığı istihdam garantili eğitimlere bir yenisini daha ekledi. İŞKUR ve Arabica Kahve iş birliği yapan Çankaya Belediyesi, Pastacılık Eğitimi ile işsizliğe yönelik analiz odaklı adım attı. 512 saat istihdam garantili eğitim sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika da verilecek. Eğitim sonunda mesleğin gerektirdiği nitelikleri taşıyan kursiyerler, Arabica Kahve üretim tesislerinde ‘pastacı’ olarak istihdam edilecek. 20 kursiyerin katıldığı Pastacılık Eğitiminde kursiyerlerin yol ve yemek ücretleri de iş birliği kapsamında karşılanıyor.

BARISTA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan 2022 yılında başlayan istihdam garantili Barista kursları da devam ediyor. 100. Yıl İş ve İstihdam Merkezi’nde verilen eğitimlerden çok sayıda kursiyer faydalanmaktadır. Profesyonel kahve ekipmanları ile kahve hazırlamak ve servis etmekten sorumlu kişi anlamına gelen “Barista” eğitiminde, kursiyerlere kahve yapmanın yanı sıra iletişim, zaman ve stres yönetimi, profesyonel temel İngilizce ve drama eğitimleri verilmektedir.

BARISTA İÇİN YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM DOKÜMANI FIRSATI

Çankaya Belediyesi işbirliğiyle açılan Barista eğitimini tamamlayan 20-28 yaş arası kursiyerler, işbaşı eğitim programı kapsamında istihdam edilecek ve 6 ay sonunda usta öğretici belgesi alabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-mudanya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu