Haber

İçişleri Bakanı: Kahramanlar Harekatı’nda 21 mağara ve barınak yıkıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 8 ilde 18 bin 500 jandarmayla yürütülen “Kahramanlar Harekatı” kapsamında bölücü terör örgütüne ait 21 mağara ve sığınağın imha edildiğini belirtti.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bölücü terör örgütü teröristlerinin kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladığı mağara ve barınakların yok edilmesi amacıyla 8 ilde 18 bin 500 jandarmayla “Kahramanlar Harekatı” gerçekleştirildiğini belirtti.

“Teröristlerin yuvalarını tek tek yok ediyoruz ve yok etmeye devam edeceğiz” ifadesini kullanan Yerlikaya, şunları söyledi: Cudi Dağı kırsalı, Silopi kırsalı, Kazan Vadisi, Yüksekova kırsalı, Başkale kırsalı, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis , Bingöl, Tunceli, Erzurum ve Kars. Bilice kırsalı, Tatvan kırsalı, Alaçık kırsalı, Şenkaya kırsalı ve Kağızman kırsalında yürütülen operasyonlara J-SİHA ve Atak helikopterlerinin destek verdiğini kaydetti.

Yerlikaya, bu operasyonlarda 21 mağara ve sığınağın imha edildiğini belirterek, şu bilgileri paylaştı:

1 adet uçaksavar silahı, 8 adet AK-47 piyade tüfeği, 26 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 28 adet RPG-7 roketatar itici fişek, 2 adet 3 kilogram TNT, 3 adet M1 piyade tüfeği, 4 adet makineli tüfek, 3 adet el bombası 3 el yapımı patlayıcı, 9 bin 838 mühimmat, 35 tüp, 5 radyo ile çok sayıda gıda, can, sağlık malzemesi ve organizasyonel belge ele geçirildi. Terör örgütünün kış aylarında kullanılmak üzere hazırladığı barınaklar tek tek tespit edilerek imha edildi.”

Operasyonu düzenleyen jandarmayı tebrik eden Yerlikaya, “Allah onlardan razı olsun. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz operasyonlar yürütüyoruz. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” ” Bu kelimeyi kullandı.

eskil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu