Haber

Van’da ‘Beslenme Vakti’ uygulaması

VAN (İGFA) – Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Beslenme Saati” projesi Türkiye’yi tanıtmaya devam ediyor. 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile projeyi büyütmek için ülkenin doğusundan batısına birçok il ve ilçede çeşitli temaslarda bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Zehra Çalık ; Rize, Trabzon, Çatalca, Kırklareli ve İzmir’in ardından bu kez durak Van oldu.

Van ziyaretlerinde önce kadın ve çocuklarla kahvaltıya gelen Kılıçdaroğlu ve Çalık, Beslenme Saati projesinin tüm detaylarını paylaştı.

“ADALETLİ BİR DÜZEN KURULACAK”

Annelerin feryatlarını duyarak bu projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Önder Çalık, “Ülkemiz çok önemli bir ekonomik krizden geçiyor. Yoksulluk şimdi kitleleri sardı. Anneler ve babalar çocuklarına sahip çıkamıyor. Hiçbir sorumluluğu olmadığı halde bu yoksulluktan en çok çocuklarımız etkileniyor. Beylikdüzü’nde ‘Çocuğumu okula gönderemiyorum’ diyen annelerin feryatlarını duyduk. İhtiyaç sahibi komşularımızla başladık. Çocuklarına beslenme saatlerinde yiyebilecekleri yiyecekler veriyoruz. Bunu yaparken belediyenin ya da liderin adını yazmıyoruz çünkü veren elin alan eli görmemesi gerektiğini biliyoruz. Sayın Genel Önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bundan sonra hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bundan hiç şüphem yok. Genel Liderimizin önderliğinde bu ülkeye adaletin, adaletin ve huzurun gelmesini temenni ediyorum. Adil bir düzen kurulacak” dedi.

“GELECEK DAHA İYİ OLACAK”

Kadınlara ve yaptıkları işe her zaman güvendiğini belirten Selvi Kılıçdaroğlu, “Beslenme Saati uygulaması sadece çocukları değil aileleri de ilgilendiriyor. Yerel yönetimlerimiz elinden geleni yapıyor ama bu merkezi yönetimin sorumluluğunda. Amacımız bu projeyi sonunda devlet projesine dönüştürmek. Umarım en kısa sürede olur. Gelecek daha iyi olacak” dedi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu, Lider Çalık ve eşi Zehra Çalık, kadın ve çocuklarla görüştükten sonra bir dizi ziyarette bulundu.

Bir dokuma fabrikasını ziyaret eden Kılıçdaroğlu ve Çalık, bir merkeze gelerek kadın çalışanlarla sohbet etti.

Daha sonra Lider Çalık ve Kılıçdaroğlu, Mimoza Hanımlar Kooperatifi ve Seyrantepe Mahallesi Konteyner Evleri sakinleri ile bir araya gelerek kadınların ürettikleri ürünler hakkında bilgi aldı.

habernilufer.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu