Haber

Van’da kadınlar İsrail saldırılarına karşı sessiz oturma eylemi yaptı

Van’da kadınlar, İsrail saldırılarında hayatını kaybedenler için sessiz oturma eylemi düzenledi.

Yukarı Norşin Camii önünde toplanan kadın ve çocuklar, Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak, “Katil İsrail, Filistin’den defol”, “Kahrolsun İsrail”, “Gazze’ye selamlar, direnişe devam” sloganları atarak tekbir attılar. .

Filistinli Kadınlarla Dayanışma İnisiyatifi adına açıklama yapan İHH Kadın Kolları Yürütme Konseyi Üyesi Yıldız Doğan, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının bir an önce durdurulması için herkesin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Gazze Şeridi’nin ablukaya alındığını ve bölgenin toplama kampına dönüştürüldüğünü belirten Doğan, şöyle konuştu:

“Yıllardır devam eden bombalı saldırılarda sahilde piknik yapan aileleri, sokakta oynayan çocukları, hastanelerde tedavi bekleyen hastaları, ibadethaneleri, en güvenli sığınak olan evlerindeki aileleri hedef aldılar. insanlar ve çoğunlukla kadınlar ve çocuklar için. Ne yazık ki Gazze’nin hiçbir yeri güvenli değil. Gazze güvenli.” “Türkiye’de devam eden baskınlarda okullar, camiler ve hastaneler vurulmakta, dünyanın gözü önünde savaş suçları işlenmektedir. İşgalci İsrail yönetimi, askerlerine haklarında dava açılmayacağına dair güvence vererek bunun önünü açmıştır. Tam 15 gün boyunca tüm uluslararası hukuku ve insanlığı ayaklar altına almıştır.”

Açıklamanın ardından kadınlar bir süre sessizce oturarak dağıldı.

haber-samandag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu